Skoči na glavno vsebino

Prekmurje je življenja polna pokrajina, kjer se odvija živeča pravljica o skromnosti, dobroti, vztrajnosti, sožitju ter večnosti prekmurske ravnice in bregov. Vezi iz preteklosti se ohranjajo in nadaljujejo, največji povezovalec pa je vselej bila in ostaja prekmurščina, ustvarjena v mehkobi prekmurske ravnice za strpno in kulturno polno življenje njenih prebivalk in prebivalcev. Pevci so pogosto ustvarjali glasbo, da bi si popestrili delo, vzgojili otroke, izražali svoje misli in doživljanja. Kljub preprostemu jeziku pesmi odsevajo miselni in čustveni svet, ljudi so spremljale vse življenje. Kot pomemben del slovenstva, naj prekmurska beseda in pesem nikoli ne zamreta.

Slovesnost smo družno zaključili z ljudsko pesmijo San se šetao.

Prisrčna hvala vsem nastopajočim.

Suzana Kuzma

Dostopnost