Skoči na glavno vsebino

Vsakoletno opažamo potrebo po osveščanju otrok na področju lastnega zdravja, higiene, varnosti in gibanja. Ker sledimo otrokom, skozi opažanja, načrtujemo teme, ki bi otrokom, njihovim staršem in tudi nam bila v veliko pomoč ter bi vplivala na razvoj in potrebe otrok. V letošnjem letu smo tudi v okviru samoevalvacije (celotni vrtec) vključili področje zdravja. Skozi to smo si izbrali različne cilje in dejavnosti, ki vključujejo otroke, starše, kakor tudi nas zaposlene. Zaposleni smo se predvsem osredotočali na pitje zadostne količine tekočine, gibanja v prostem časa, uporabljanja in seznanjanja z različnimi načini sproščanja (gongi, pilates, pohodi, kolesarjenje). Vsak tim oz. tandem je dosegel napredek na različnih področjih. Še vedno pa opažamo, da strokovne delavke premalo zaužijemo tekočine, kljub temu, da otroke nenehno opozarjamo na pomen pitja. Otroke smo predvsem seznanjali z pravilnim  brisanjem nosu, umivanjem rok, pomenu zdrave prehrane, gibanja, varnosti in sodelovanja. Ob tem smo vsi skupaj opazili, da imajo otroci velik vpliv na starše, saj smo ob različni seznanitvi otrok na določene teme, vplivali tudi na njihove starše ter njihove življenjske navade doma. Ob koncu šolskega leta smo izvedli tudi zaključno prireditev na temo »ZDRAVO« v katero smo vključili tudi starše, stare starše, tete, strice, bratce in sestrice – medgeneracijsko srečanje, kjer se je vsaka enota našega vrtca predstavila s plakatom celoletnih dejavnosti o zdravju in različnimi kotički. Ob svetovnem dnevu družine smo izvedli po enotah srečanje, ki je tudi bilo namenjeno gibanju in koristnemu preživljanju prostega časa z družinami. Povabili pa smo tudi babice in dedke s katerimi smo se zabavali na pohodih ali pri gibalno zabavnih igrah. Menimo, da smo šolsko oz. vrtčevsko leto zaključili zelo uspešno na področju osveščanja našega zdravja, medgeneracijskimi povezavami, pozitivno in predvsem ZDRAVO. V naslednjem šolskem letu se bomo spet vključevali  v različne vsebine, ki bodo vključevale tematiko zdravja in medgeneracijskega druženja, saj menimo, da otrokom, kakor tudi njihovim staršem dajemo pomembno popotnico za življenje sedaj in v naprej.

(Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost