Skoči na glavno vsebino

 

VSI OTROCI IZ OBČINE BELTINCI

lepo vabljeni na zadnjo abonmajsko predstavo 2013/14,

ki bo v sredo, 7. maja 2014 ob 10.00

v KULTURNEM DOMU BELTINCI.

 

Naslov predstave KDO ZVONI, izvaja KU-KUC GLEDALIŠČE.

 

 

 

 

 

 

 

OBVEŠČAMO VAS, DA IMA ENOTA MELINCI

NOVO TELEFONSKO ŠTEVILKO

08 20 57 500

Prejšnjo številko uporablja POŠ Melinci

Hvala za razumevanje!

 

 

 

PRIJAZNO VABLJENI NA SREČANJE ZA STARŠE

12 ZLATIH PRAVIL VZGAJANJA,

KO BO V SREDO, 16.APRILA OB 17.00 V KULTURNEM DOMU BELTINCI.

 

 

Vabljeni k

VPISU OTROK NOVINCEV

za šolsko leto 2014/15

V PONEDELJEK 10. MARCA 2014 – OD 8.00 DO 16.00

V TOREK 11. MARCA 2014 – OD 11. 00 DO 18.00 

V SREDO 12. MARCA – OD 8.00 DO 16.00

Na upravi Vrtca Beltinci, Jugovo 33, Beltinci

Za podrobnejše informacije pokličite na (02) 5422-091 (Urška Raščan, svetovalna delavka).

 V času vpisa lepo vabljeni tudi na

“USTVARJALNE IGRARIJE”,

ko bomo odprli vrata vseh enot Vrtca Beltinci z namenom medsebojnega spoznavanja in razigranega druženja.

V TC MAXIMUS, V MURSKI SOBOTI

BO DO 10. MARCA 2014 NA OGLED

RAZSTAVA UMETNIŠKIH DEL

OTROK VRTCA BELTINCI

Z NASLOVOM

S KNJIGO V SVET DOMIŠLJIJE.

Prijazno vabljeni!

 

 

Mladi gradijo trajnostno prihodnost

 

V okviru projekta »Mladi gradijo trajnostno prihodnost« smo v vrtcih območja občin LAS Pri dobrih ljudeh izvajali animacijsko-ozaveščevalne delavnice na temo varčevanje z energijo, obnovljivi viri energije in varovanje okolja. Gre za projekt, ki se je izvajal ob finančni pomoči Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja in sicer LEADER sredstev.

Z izvedbo projekta želimo dvigniti splošno raven zavedanja in osveščenosti otrok na teme varčevanje z energijo, obnovljivi viri energije in varovanje okolja, saj se zavedamo, da so otroci graditelji trajnostnega razvoja prihodnosti in da je zato treba z izobraževanjem na to temo začeti že zgodaj. Skozi delavnice, z demonstracijami in video projekcijami, so se otroci učili varčnega in do okolja prijaznega življenja, sonaravnega bivanja, trajnostne energije in o oblikah ter virih energije.

Z likovnimi deli, ki so jih pripravljali v okviru in po zaključku delavnic, pa so znanje še utrdili. Ob zaključku smo namreč izbrali 10 najboljših likovnih del in jih objavili v e-brošuri (http://issuu.com/trajnostnirazvoj/docs/e-brosura). Celotno zgodbo projekta, bomo tako z končno e-brošuro predstavili širši javnosti in tudi ostalim vrtcem, ki se v ta projekt niso uspele vključiti. Sama izvedba projekta je temeljila na dejstvu, da je otrokom potrebno obravnavano tematiko predstaviti z zanimivimi in s primernimi vsebinami glede na njihovo starost ter povezati vsebine z zanimivo igro. Med izvajanjem animacijsko-ozaveščevalnih delavnic smo otroke motivirali in jih spraševali o tem, kako doma skrbijo za okolje, kako varčujejo z energijo idr. S takimi pristopi smo najverjetneje spodbudili tudi širši krog ljudi. Dejstvo je, da starši učijo svoje otroke in jih vzgajajo, velikokrat pa tudi otroci opozorijo na kakšno stvar. Prav vsebine varčevanja z energijo in varovanja okolja otroci velikokrat prinesejo domov in starše opozarjajo na ugašanje luči, televizorja, zapiranje vode, ločevanje odpadkov…

 CELOTNA IZJAVA.PDF

(Skupno 16 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost